Kolečkové brusle a komplet příslušenství na kamenné prodejně a e-shopu.
Na letošní jaro jsme si pro Vás nachystali několik exkluzivních rozhovorů s pořadateli inline akcí. Prvním z nich je seriál inline závodů LifeInLine Tour. Vyzpovídali jsme jednu z hlavních organizátorek, Sandru Adamcovou:
Aktaulizace 17.4.2014: Dříve než se pustíte do čtení pěkného interview s jednou z pořadatelek seriálu LifeInLine Tour pro vás máme jednu smutnou zprávu, která přišla až po tomto rozhovoru a trochu mění odpovědi na některé otázky. Především pokud jde o počet závodů v seriálu: "LIL 2014 bude mít tři dějství - Jubilejní 10. ročník bruslařského seriálu LifeInline Tour 2014 bude mít tři dějství. Začínat se bude v Ostravě (21. 6.), Opavě (7. 9.) a v Praze (21. 9.), víc závodů letos vzhledem k nenaplnění rozpočtu nebude. Ekonomická situace je stále složitá a partner, s nímž jsme byli na kontraktu již téměř domluveni, od jednání nečekaně odstoupil. Protože se start seriálu blíží a nechceme se dostat do finanční pasti, rozhodli jsme se uspořádat pouze tři závody. S financemi zápasí i mnohé další tradiční sporty. Třídílný bude například letos i Světový pohár ve veslování, které je olympijským sportem. Důležité pro české inline bruslení je, že se podařilo udržet Světový pohár v Ostravě a seriálovou kontinuitu LifeInLine Tour. Pokud to bude jenom trochu možné, rádi v příštích letech vrátíme seriál LifeInLine opět do rozsahu, který měl v posledních letech."
A nyní již rozhovor, který vznikl ještě před výše uvedenou zrpávou:
1) Ačkoli je LifeInLine Tour mezi zasvěcenými již poměrně známá. Můžete ji přesto pro širší čtenářskou obec krátce charakterizovat?
Odpověď:
Náš seriál LifeInLine Tour je příležitost pro všechny bruslaře, malé i velké, mladé a zkušenější, začátečníky či pokročilé. Tyto inline akce jsou jedinečnou příležitostí pro hobby jezdce a závodníky společně zažít na vlastní kůži profesionálně organizovaný závod. Každý díl seriálu se koná většinou v centru města na silnici, na které obvykle jezdí auta či mhd a za normálních podmínek není možno si na ni zabruslit. V předvečer každého závodu je večerní bruslení pro širokou veřejnost na trati závodu či několikakilometrová projížd´ka večerním městem.
2) V dnešní době se inline bruslení věnuje stále více lidí a stává se z něj masový sport. Zdaleka ne všichni jsou však profíci, ale i jako hobby bruslaři by rádi poměřili síly s ostatními. Mají u vás takovou možnost? Pro koho je série LifeInLine Tour určena?
Odpověď:
LifeInLine Tour je určena pro bruslaře všech výkonnostních kategorií. Před dvěma lety jsme pro hobby bruslaře vytvořili speciální závody, kterých se nesmí účastnit bruslaři „profíci“ z Českého svazu kolečkového bruslení. V našich závodech je pro hobby jezdce určena 10km trať s názvem HOBBY Desítka. Ti odvážnější, kteří si troufnou na delší trať, si už s „profíky“ mohou poměřit síly v závodě OPEN na 10 či 21 km. Výzvou pro všechny bruslaře je World Inline Cup 2014 v Ostravě, který má délku 31,5 km.
3) Letos stejně jako loni se bude LifeInLine Tour konat v pěti městech. Jaká to budou a podle čeho je vybíráte? Jaká jsou kritéria? Vychází vám městská zastupitelstva a provozovatelé areálů vstříc?
Odpověď:
Kritéria jsou velmi přísná, resp. snažíme se vybírat takové lokality, které splňují několik parametrů:
1.) Závod by měl být umístěn pokud možno v centru města
2.) Silnice by neměla mít žádné větší povrchové nerovnosti (koleje, kostky, ostrůvky, zpomalovací přechodníky, patníky), bohužel se ne vždy podaří díry opravit
3.) Silnice by neměla mít velké převýšení
4.) Trať musí mít krouživý charakter z důvodu větší přehlednosti pro přihlížející diváky
5.) Měla by obsahovat kombinaci delší a kratší tratě pro děti na 1 a 3km, delší pak 10 a 21 km
6.) Nesmí mít troleje, protože stavíme vysoké nafukovací brány
7.) V blízkosti by měly být větší prostory pro vyhlášení za škaredého počasí
Bohužel se setkáváme s městy, ve kterých je i po 10 letech problém uzavírka silnice či zajištění bezpečnostního značení. Ovšem existují města, která nám jsou maximálně vstříc. Nejlepším městem, které se snaží o spolupráci a projekt LifeInLine Tour podporuje na 110%, je město Ostrava. Jak již možná víte, Ostrava se stala Evropským městem sportu pro rok 2014 a hostí letos pošesté World Inline Cup. Novinkou jsou večerní jízdy Ostrava na kolečkách – od dubna do září se koná jedna jízda s jiným tématem. Vrcholem celé bruslařské sezóny v Ostravě bude otevíračka nové bruslařské dráhy, největší ve střední Evropě.
Letos se tradičně bruslaři mohou těšit na Hradec Králové, Ostravu, Opavu, Prahu a poslední místo si zatím necháváme pro sebe :-)
4) Kolikátý ročník LifeInLine Tour se bude letos konat? Vedete si statistiku kolik účastníků se od prvního ročníku LifeInLine Tour zúčastnilo? Který ročník byl nejlepší a který naopak nejhorší?
Odpověď:
Letos se koná jubilejní 10. ročník, a proto jsme si připravili řadu novinek a inovací, které potěší všechny fanoušky bruslení.
Nedá se říci, který ročník byl nejhorší a nejlepší. Možná si někteří bruslaři pamatují seriál LifeInLine Tour, který měl 14 dílů po celé České republice a na Slovensku. Od prvního ročníku jsme se toho hodně naučili, poučili jsme se z chyb, a proto pevně věříme, že ten letošní bude ze všech nejlepší.
5) Jaká je délka závodu dospělých kategorií? Jak náročná je trať závodu (ů), pokud jde o její profil a kvalitu povrchu?
Odpověď:
Pro dospělé bruslaře jsou určeny délky tratí na 10 a 21 km, v Ostravě tedy ještě 31,5 km. Povrh silnic, tedy tratí je asfalt, který je pro bruslení nejideálnější. Nejnáročnější tratí je podle mne ostravský závod, který má nejvyšší převýšení (ale aspoň to pak dolů fičí samo, haha)
6) Připravili jste pro letošní ročník LifeInLine Tour pro účastníky a návštěvníky nějaké novinky?
Odpověď:
Novinkami budou některé změny v kategoriích, odebrání některého závodu, možnosti plateb startovného, přesunutí některých závodů atd., například na „Svěťáku“ v Ostravě se pojede hlaví závod WIC muži a ženy společně (ženy budou mít náskok několik minut). Dalším krokem, kterého jste si mohli všimnout, je závěrečné vyhlášení v Praze a ne v Opavě. Rádi bychom tak přilákali více sportovců i ze zahraničí a nabídli jim tak prodloužený víkend v Praze v hotelu Olympik, ve kterém se bude konat vyhlášení celého seriálu.
7) Hradí závodník případně divák na LifeInLine startovné resp. vstupné? Zůstane účastníkovi něco na památku?
Odpověď:
Ano, vstupné čili startovné každý závodník platí. Na dětské závody na 1 a 3 km byla výše vstupného 50 předem a 60 Kč na místě, pro HOBBY 10 km činilo startovné 100 Kč předem a 150 Kč na místě. Pro OPEN 10 a 21km je startovně vyšší, ale také dostávají cennější dárky od partnerů a pořadatelů. Od loňského roku také máme mini závod pro děti do 6 let na odstrkovadlech, které jsou samozřejmě zdarma a každé dítko si odnáší odměnu :-)
Každý účastník si při zaplacení vstupného odnáší dárky od partnerů, startovní číslo a na některém závodě jsme každému rozdávali trička. Letos máme pro všechny účastníky novinky a překvapení, ale ty si zatím necháváme pro sebe.
Nabízíme taktéž zvýhodněné startovné ve formě permanentek, které si mohou zájemci nakoupit ve dvou prvních městech (Hradec Králové, Ostrava).
8) Při závodech mohou vznikat různé nebezpečné situace, které občas končí pádem. Jsou závodníci v rámci startovného pojištěni, případně je možnost rychlého ošetření?
Odpověď:
Pojištění v rámci startovného nezajišťujeme, předpokládáme, že každý účastník LIL Tour je zodpovědným a pojištěným sportovcem. Na každém závodě máme zajištěnou záchrannou službu a každý člen LifeInLine Teamu má kurz první pomoci. Aby se ovšem zraněním alespoň malinko předešlo, každý bruslař na startovní čáře musí mít povinně helmu a nejlépe i chrániče (to už je dobrovolné). V případě, že někdo helmu nevlastní, můžeme půjčit.
9) Jaký je nejzazší termín pro přihlášení? Je stanovený limit v počtu účastníků?
Odpověď:
Kdepak, limit pro účastníky nemáme. Jsme potěšení, když se na závody přihlásí co nejvyšší počet. Nejpozdější termín, do kterého se účastníci mohou přihlásit online, bývá 3 dny před závodem. Je možné ale se přihlásit i v místě registrace hodinu před samotným závodem.
10) Často bývají součástí akcí i různé doprovodné programy. Ať už je to testování inline bruslí nebo třeba atrakce pro nejmenší. Plánujete na LifeInLine Tour také něco podobného?
Odpověď:
Pochopitelně se možnosti pro doprovodný program město od města liší. Ale vždy se snažíme zajistit co nejbohatší doprovodný program. Letos, stejně jako loni, bude součástí doprovodného program Inline Akademie zdarma (školička bruslení), ve které zkušení inline instruktoři naučí jak začátečníky, tak pokročilé novým trikům, možnosti brzdění a další. Tento program budou mít možnost bruslaři využít taktéž 5 dní před samotným závodem na nejoblíbenějších inline stezkách zcela zdarma.
Další možnosti doprovodného programu: inline půjčovna, nafukovací hrad, autíčka pro nejmenší, občerstvení, malování na obličej a tak dále.
Taktéž stánky našich partnerů přilákají mnoho zájemců, např. loni to byl Electrolux, který předváděl své výrobky, nabízel chlazenou vodu zdarma a bruslaři si mohli nechat vyprat svůj dres tak zcela zdarma.
11) Diváci i samotní účastníci budou v dějišti závodů možná trávit skoro celý den. Je možnost na místě zakoupit něco k snědku či si skočit na toaletu?
Odpověď:
Toalety jsou zajištěny, podobně jako na festivalech, přenosnými kabinkami. V každém místě řešíme sprchy, resp. alespoň osvěžení ve formě rozstřikovačů ze zahradní sprchy a pitnou vodu.
Od partnera NUTREND je všem závodníků poskytnutá občerstvovací stanice na trati a poté při dojezdu výběr z ovoce a iontových nápojů.
Na každém místě je účastníkům zajištěno stravování, obvykle v kiosku rychlého občerstvení, takže si na své přijdou milovníci jak langošů, párků v rohlíků (nejžádanější), tak i vegetariánských burgerů.
12) Povězte nám něco o zákulisí LifeIneLine Tour. Jak je časově náročná příprava takové akce, kdy jste začali s přípravou tohoto ročníku?
Odpověď:
Těžko se tomu věří, ale příprava začíná ihned po skončení sezóny, což je přibližně v říjnu. Jednáme s novými potenciálními partnery, hledáme nová vhodná místa, jednáme s městy a tak dále. Nejnáročnější je příprava několik týdnů předem, protože se občas stane, že některé plány ztroskotají, na některá rozhodnutí se čeká až do poslední chvíle.
13) Jak velký je organizační tým LifeInLine Tour a jak vznikal? Zúčastní se někdo z vás aktivně?
Odpověď:
V současné době v kanceláři sedí organizační tým 4 lidí. Na samotnou akci pak jezdí širší tým cca 15 – 17 lidí. V našem týmu jsou lidé, které především tato práce baví, umí se kousnout a pořádně zabrat, když je potřeba. Náš tým se rok od roku malinko mění, někdo odchází, někdo někoho nového přivede. Jsou to příjemné změny :-)
Na každém závodě si taktéž zajišťujeme pomocnou sílu brigádníků, kteří jsou rozděleni do několika skupin. 1. skupina obvykle slečen, které se starají o hladký průběh na registraci, 2. skupinka mužů ale i akčních žen, náš pracovní název je Los manuálos, protože staví, bourají a tak dále. No a poslední skupinkou jsou Regulovčíci, kteří se starají o trať a dělají všelicos.
Na našich webových stránkách je nabídka pro brigádníky, tak pokud někdo bude mít zájem nahlédnout alespoň malinko do chodu závodu a stát se jeho součástí, budeme velice rádi.
14) Náš kalendář inline událostí se snažíme udržovat aktualizovaný, přesto nemůžeme postihnout vše. Kde mohou získat zájemci podrobnější a nejaktuálnější informace o LifeInLine Tour?
Odpověď:
Nejaktuálnější informace máme na facebooku www.facebook.com/LifeInLine , kde se dozví novinky nejen z LifeInLine Tour, ale také info o bruslařském světě, mezinárodních závodech, tipy a rady na bruslení a tak dále.
Dalším zdrojem jsou webové stránky www.lifeinline.cz , které nyní modernizujeme, v provozu budou během cca 2 týdnů. Poté se bruslaři mohou registrovat.
Dotazy zodpověděla: Sandra Adamcová, marketing a produkce. Foto: LifeInLine Tour
Děkujeme za interview a přejme Vám, ať se letošní ročník vyvede podle Vašich představ!
Podpořte náš web likem na facebooku a získávejte pravidelně čerstvé informace z inline stezek, inline akcí v regionech, komentujte, sdílejte:-) Stačí kliknout dole "To se mi líbí"
Kontakty nabruslich.cz
FB skupina: Inline stezky, FB stránka: nabruslich.cz, Youtube: nabruslich TV
e-maily: info@nabruslich.cz, admin@nabruslich.cz, reklama@nabruslich.cz, eshop@nabruslich.cz
(c) nabruslich.cz 2024