Tento článek byl vytištěn z webu nabruslich.cz

Bruslařský svět opět míří do Ostravy

OSTRAVA – Ostrava se již poosmé v historii stane hlavním městem světového inline bruslení, v sobotu 18. června opět bude hostit podnik série World Inline Cup (WIC) se světovou elitou na startu. V předvečer závodu WIC se na porubské Hlavní třídě uskuteční Večerní jízda, které se za dobrého počasí účastní až 2000 místních bruslařů, mezi kterými se již mohou objevit i hvězdy sobotního hlavního závodu. Sobotní závodní den je otevřený nejen pro elitní bruslaře, své závody si najdou i hobby jezdci a amatéři všech výkonnostních úrovní. Závod seriálu LifeInLine Tour, který letos vjede v Ostravě již do svého 12. ročníku, se pojede nejen o body do Světového poháru ale i o umístění v Českém poháru.

Ostrava si v minulých letech zvykla na skvělá představení vynikajících bruslařů z celého světa, mimo jiné z Nového Zélandu, Venezuely, Mexika, Kolumbie, Argentiny atd., letos by měla být účast opět o něco širší. Pořadatelům se premiérově ozvali například reprezentanti Indie. Do Ostravy, která bude v letošním roce předposledním závodem World Inline Cup, se světová elita přesune již tradičně z francouzského Dijonu. Na startu uvidíme například borce, jakými jsou loňský vítěz a několikanásobný mistr světa Peter Michael z Nového Zélandu, Němec Felix Rijhnen, mistr Evropy Francouz Elton De Souza, Rakušan Jakob Ulreich, který loni bral bronz a mnoho dalších. Ukážou se nám zde také závodníci z Estonska, Portugalska, Slovinska, a poprvé i z daleké Indie. Mezi ženami se ukáže například několikanásobná medailistka z MS a ME a juniorská mistryně světa Katharina Rumpus, či bývalá mistryně světa Nicole Begg.

Přítomnost velkých týmů v Ostravě zajistí velkolepou podívanou. Podobně jako v cyklistice, i v inline bruslení je podpora týmu v takovémto závodě velmi důležitá. Tým spolupracuje během závodu při nástupech, při jejich chytání i na přípravě na závěrečný spurt. Když je týmů více, musí taktika být propracovanější a divácky tedy i atraktivnější.

Také letos se pojede na osvědčené trati, na uzavřené Hlavní třídě v Ostravě - Porubě absolvují účastníci WIC 11 okruhů v celkové délce 33,5 km. Ti nejlepší trať prolétnou průměrnou rychlostí přes 40 km/h, z kopce za horní obrátkou se jezdí rychlostí až 70 km/h. Místní stoupání s převýšením 11m v každém kole bude pro závodníky těžkou zkouškou. Do závodu WIC odstartují ženy 4 minuty před muži. Letošní ročník by mohl být ještě rychlejší s oficiálním povolením 125mm koleček. Ta byla sice na závod v Ostravě povolena již loni, ale z důvodu nepříznivého počasí a absence „mokrých“ 125 mm koleček se na nich nejelo. Na těchto kolečkách se díky jejich většímu průměru dosahuje vyšších rychlostí než na obvyklých 100 nebo 110 mm a sjezd z porubského kopce dolu je pro ně jako stvořený. Dostat se však v každém z 11 kol nahoru, to bude věc druhá.

Jelikož se jedná o závod série WIC (World Inline Cup), bude se soutěžit o body do celkového hodnocení Světového poháru. Tyto body a prize money plynoucí z umístění v závodě světového poháru mohou sbírat však jen závodníci, kteří budou mít platnou licenci WIC. Tu lze zakoupit ještě i na místě.

V loňském roce ovládli závod Peter Michael z Nového Zélandu a Francouzka Juliette Pouydebat. Na startu byla vloni i letos zraněná ikona inline bruslení v Evropě Belgičan Bart Swings, který nakonec skončil druhý. Českým reprezentant Ondřej Suchý obsadil v závodě čtvrté místo. V závodě žen za vítěznou Francouzkou dojela Polka Alexandra Goss a na třetím místě skončila česká reprezentantka Kateřina Novotná. I letos se očekává souboj českého národního týmu se zbytkem světa. Určitě to opět bude strhující divadlo, které vždy Češi v souboji s ostatními předváděli.

„Do Ostravy se všichni světoví bruslaři rádi vracejí, trať na Hlavní třídě se jim líbí stejně jako vynikající atmosféra, kterou vytvářejí místní fanoušci. Rádi bychom poděkovali MO Poruba za technickou a organizační spolupráci a samozřejmě i Hlavnímu partnerovi městu Ostrava za finanční podporu,“ řekl Martin Plecitý. Partnerem závodu je i Moravskoslezský kraj, který závod finančně podpořil.

Vidět v akci nejlepší světové bruslaře a fandit českým reprezentantům je jistě skvělá příležitost, připraveny budou ale i závody pro veřejnost: závod odrážedel pro ty nejmenší, dětské tratě 1, 3 a závody na 10 km pro ty větší a dospělé jsou připraveny vždy oddělené pro hobby jezdce a také jako Open i pro licencované závodníky. Mistrovský závod na 33,5 km, který startuje v sobotu 18. června ve 14 hodin, má také charakter open a mohou se ho zúčastnit i zdatní bruslaři bez licence. Online se lze přihlásit ještě stále předem na www.lifeinline.cz, kde jsou k dispozici veškeré podrobné informace.

Program inline festivalu v Ostravě

Pátek 17. 6.:
19:00 – 22:00 Večerní bruslení - Ostrava na kolečkách

Sobota 18. 6.:
9:50 závody Mini děti (do 5let) na inline bruslích; 10:00 závody odrážedel pro děti do 5 let; 10:15 děti 1 km hobby; 10:25 děti 3 km hobby; 10:45 děti 1 km open; 10:55 děti 3 km open; 11:30 Hobby 10 km; 12:30 – 13:30 volné bruslení; vyhlášení vítězů dopoledních závodů a tombola; 14:00 závod World Inline Cup na 33,5 km, (muži budou startovat s odstupem 4 minut za ženami); 15:00 vyhlášení vítězů WIC; 16:00 Open 10 km; 17:30 vyhlášení výsledků odpoledních závodů a tombola.
Budeme se na Vás všechny srdečně těšit.

LifeInLine Team

Vizitky některých startujících:

Elton De Souza - mladý Francouz, který se v ČR již několikrát představil. Loňský mistr Evropy na 500m dokazuje svou všestrannost například bronzovou medailí na MS z maratonu i pětistovky v témže roce.

Felix Rijhnen - Německá mašina z týmu Powerslide Matter World Team má na svém kontě již několik medailí z MS. V roce 2014 se stal mistrem Evropy v maratonu v německém Geisingenu.

Peter Michael - Tento Novozélanďan je známý jak na inline bruslích, tak i na dlouhé dráze na ledě, kde letos zajížděl velmi dobré výsledky ve světovém poháru. Loňský vítěz z Ostravy má na svém kontě spousty titulů mistra světa včetně pěti po sobě jdoucích vítězství na 15000m eliminace na dráze. Loni skončil druhý v celkovém pořadí WIC

Mike Paez - Mexičan, který ve svém posledním roce v juniorské kategorii získal bronzovou medaili z maratonu na MS. Dalším úspěchem je například zlatá medaile z Panamerických her

Katharina Rumpus - Dlouholetá členka německé reprezentace je několikanásobnou mistryní světa i Evropy.

Nicole Begg - se v Ostravě představí již po několikáté. Tato bývalá mistryně světa je dcerou reprezentačního trenéra NZ a bývalé mistryně světa ještě na quadových bruslích Cheryl Begg.


Český národní tým:

Pravidelní účastníci mistrovských závodů, seriálu German Inline Cup, World Inline Cup, držitelé několika mistrovských titulů MČR, účastníci ME a MS

Ondřej Suchý

Matěj Pravda

Michal Prokop

Richard Kudělásek

Štěpán Šváb

Česká olympionička v short – tracku. Historicky medailistka i vítězka World Inline Cup v Ostravě.
Kateřina Novotná1 I 2016-06-10 22:58:50

Mapa Inline trasy

Ostrava (Poruba) - Hlavní třída (Dočasná) (3.05 km)

Pouze v den konání LifeInLine Tour!

Vložil: (jiripazout) I vytvořeno: 22.06.2014 zobrazeno: 74605 x od 8.8.2013 nebo od data vložení
Navigovat do bodu: A
Navigovat do bodu: B

Info - různé:
1. Mírné stoupání (49.829 18.168) - Mírné stoupání, po pár okruzích už tak mírné nebude:-) (vložil: info 06.08.2015)
2. Mírný sjezd (49.830 18.166) - Zasloužený odpočinek při jízdě bez motoru. Když to rozjedete dojedete bez velké námahy skoro až ke kruháku (vložil: info 06.08.2015)


Články související s touto trasou:
World Inline Cup Ostrava 2014 (fotografie)
WIC Ostrava: Češi brali dvě třetí místa
Již za měsíc startuje OSTRAVA Inline 12/24 h
Povedená premiéra OSTRAVA Inline 12/24 h.
Ostrava bude opět hlavním městem inline bruslení
V Ostravě triumfovali Peter Michael a Juliette Pouydebat
Již za deset dní startuje OSTRAVA Inline 12/24 h
Víkend v Ostravě přinesl výjimečné výkony
Bruslařský svět opět míří do Ostravy
Ohlédnutí za WIC 2016 v Ostravě
Již v polovině srpna startuje OSTRAVA Inline 12/24 h.
Již nadcházející víkend startuje OSTRAVA Inline 12/24 h.
Bruslařský svět opět míří do Ostravy
WIC Ostrava ovládli Katharina Rumpus a Alexander Bastidas
Další komentáře k trase se mohou nacházet ve výše uvedeném článku o této trase
(c) nabruslich.cz - Kopírování obsahu této stránky bez svolení jejího autora je porušením autorských práv.