Tento článek byl vytištěn z webu nabruslich.cz

Stezka Nový Jičín - Hostašovice

Cyklostezka Nový Jičín – Hostašovice byla vybudována místo lokální železniční tratě, kterou zničily povodně a její obnova by byla moc nákladná. Obce, přes které trať vedla se spojily, napsaly projekt a díky usilovné práci se jim podařilo dojít až k slavnostnímu otevření stezky 26. září 2014.

Cyklostezka je cca 9,7 km dlouhá. Začíná v Novém Jičíně pod areálem společnosti Tonak na ulici Žilinská. Cyklostezka končí na vlakovém nádraží v Hostašovicích. Po celé délce je položen asfaltový povrch, který je zatím velmi dobře sjízdný i na in-line bruslích. Stezka po celé délce z Nového Jičína do Hostašovic mírně stoupá, takže je jízda celkem dobrou prověrkou zdatnosti. V opačném směru to za příznivých povětrnostních podmínek jede téměř samo. Stezka sice splňuje minimální požadavky na svou šířku, ale předjíždění nebo míjení se je celkem natěsno. Bruslař s delšími skluzy zabere téměř celou šířku stezky.

Nový Jičín - Hostašovice

Cyklostezka je vedena mimo silnice. V obci Mořkov je nutné přejet hlavní silnici, na tuto skutečnost upozorňují výstražné cedule a zábrany. Pozor je nutné dávat i v obci Bludovice, kdy cyklostezka kopíruje hlavní silnici a několikrát se kříží s příjezdovými cestami k této silnici. Další nepříjemností pro bruslaře jsou kamínky, které se na stezku dostávají z kamenitého lemu. V lesních úsecích je třeba počítat s nečistotami ze stromů.

Na stezce je celkem pět odpočívadel, v každé obci jedno. Cyklisté i bruslaři se mohou během cesty občerstvit hned na několika místech. Parkování je možné na nádraží v Hostašovicích (cca 20 míst), u křížení stezky se silnicí v Mořkově (Nové Domky) i v Novém Jičíně.

Nový Jičín - Hostašovice

Cyklostezka si od svého otevření si získala mnoho příznivců v podobě cyklistů i in-line bruslařů. Stezka je vhodná pro bruslaře, kteří už alespoň trošku své brusle ovládají a dokáží reagovat na ostatní jezdce na stezce a překonat občasné překážky. Zabruslí si zde dobře sportovní jezdci, kteří si mohou v rychlejším tempu „máknout“ do kopečka i rekreační bruslaři, kteří na stezce mohou strávit příjemné odpoledne. Tuto stezku vřele doporučuji.

Lenka Zemánková

Máte nějakou oblíbenou trasu a nebo cestujete po republice po různých stezkách? Napište nám o tom pár řádků a pošlete fotografie. Vaše články rádi zveřejníme zde na titulní straně webu nabruslich.cz a náležitě zpropagujeme i na facebooku:-) Pomozte nám tvořit obsah vašeho oblíbeného webu. Pište na info@nabruslich.cz.

Nová mobilní verze webu na adrese m.nabruslich.cz!

Podpořte náš web likem na facebooku a získávejte pravidelně čerstvé informace z inline stezek, inline akcí v regionech, komentujte, sdílejte:-) Stačí kliknout dole "To se mi líbí"1 I 2015-06-16 21:54:02

Mapa Inline trasy

Nový Jičín - Hostašovice (9.753 km)

Trasa vede po bývalé železniční trati. Z Nového Jičína mírně stoupá. V Hostašovicích stezka končí na nádraží s příjemným občerstvením. V Hostašovicích je také dost parkovacích míst (cca 25 aut)

Vložil: (lenka.zemankova) I vytvořeno: 14.06.2015 zobrazeno: 9367 x od 8.8.2013 nebo od data vložení
Navigovat do bodu: A
Navigovat do bodu: B

Parkoviště:
1. Parkoviště u nádraží Mořkov - Nové domky (49.537 18.044) - N/A (vložil: lenka.zemankova 14.06.2015)
2. Parkoviště u nádraží Hostašovice (49.521 18.017) - N/A (vložil: lenka.zemankova 14.06.2015)
3. Parkoviště u nádraží Mořkov - Nové domky (49.537 18.044) - N/A (vložil: lenka.zemankova 14.06.2015)
4. Parkoviště u nádraží Hostašovice (49.521 18.017) - N/A (vložil: lenka.zemankova 14.06.2015)

Hospoda, občerstvení:
1. Hospoda u Domoracu (49.520 18.016) - Venkovní posezení nádražní hospůdky:-) (vložil: lenka.zemankova 14.06.2015)
2. Hospoda u Domoracu (49.520 18.016) - Venkovní posezení nádražní hospůdky:-) (vložil: lenka.zemankova 14.06.2015)


Články související s touto trasou:
Stezka Nový Jičín - Hostašovice
Další komentáře k trase se mohou nacházet ve výše uvedeném článku o této trase
(c) nabruslich.cz - Kopírování obsahu této stránky bez svolení jejího autora je porušením autorských práv.