Tento článek byl vytištěn z webu nabruslich.cz

Inline park Bezděz v roce 2015

Hned z kraje letošního jara jsme se vypravili podobně jako loni do Bělé pod Bezdězem prozkoumat jaká je aktuální situace v Inline Parku Bezděz. Ten měl být již pár let otevřený a měly se zde prohánět davy bruslařů. O tomto projektu jsme psali v článku Inline park Bezděz v roce 2013, i v článku Inline park Bezděz v roce 2014. Bohužel ani letos situace na místě nevypadá zrovna růžově. Od loňského roku se tam změnilo pramálo a tak snad jen to co bylo loni a předloni nové, je letos zase o rok starší a už se na zařízení projevují první měsíce zubu času, kdy vše stojí, ale nikdo to nepoužívá. Z kraje jara byl na místě ještě karavan s paní od bezpečnostní agentury. Tu jsme na místě vyzpovídali. Moc jsme se toho nedozvěděli, jen to základní – letos to na oficiální otevření opravdu nevypadá. Pokud však někdo má zájem o jízdu na bruslích, nikdo mu v tom bránit nebude.

Místem jsme projeli znovu před pár dny a starý přívěs bezpečnostní agentury už zmizel. Provozní budova (hotel, restaurace, tělocvična..) stojí a už se zdá být dokončena. Na parkovištích se tu a tam objeví stavební firma a něco tam kutí. Dětské hřiště, rozhledna i lanový park jsou uzavřeny za zamčeným plotem a jejich používání tedy není možné. V případě lanového parku se to dá pochopit, tam to bez obsluhy může být velmi nebezpečné. Proč však není alespoň o víkendech otevřeno dětské hřiště s prolézacími hrady, houpačkami atp. jasné není. Zřejmě neproběhla kolaudace a objekty nejsou jako celek určeny k užívání.

Inline park Bezděz (Vrchbělá) v roce 2015

Děsivý je pohled na okolní terénní úpravy. Ty probíhají stále jen na spodní straně areálu, kde se vrší zřejmě nový Bezděz. Jinak podél stezek je vše bezezměny, stará ošklivá tráva, náletové dřeviny, povalující se bordel, díry, šutry, kusy betonu… Stezka, která je již tři roky kompletně dokončená bohužel rovněž nevypadá příliš dobře. Pro bruslení vám ji v tuto chvíli určitě nedoporučujeme. Inline stezka je plná kamínků, písku, šišek a dalších nečistot a místy je na ní i olej:-( Lesní úsek je zase neskutečně rozrytý od prasat a nedávné vichřivce na místě zanechala také památku. Možná když si vezmete velké koště a celý okruh párkrát projedete, jezdit by se dalo.

Do areálu se můžete dostat buď z Bělé pod Bezdězem, když pojedete směrem na Kuřívody, hned na konci Bělé u městského koupaliště se dáte doleva, směr Motorland. Do toho nedojedete a před závorou do areálu Motorland se dáte vlevo do kopce. Tam vás zřejmě zastaví cedule zákaz vstupu na staveniště, občas je ale povalená v křoví a kdo to má tušit, že? Z druhé strany je situace obdobná, pojedete z obce Hlínoviště vpravo mezi poli po staré prašnodlážděné cestě. Z této strany se dostanete, bez toho aniž byste porušili zákaz vjezdu, na parkoviště u dětského hřiště. Bohužel ani tyto dvě zmíněné cesty nejsou důstojnými komunikacemi vedoucími do takovéhoto sportovního zařízení. Snad i zde se do budoucna ještě něco změní.

Inline park Bezděz v roce 2015

Inline park Bezděz je projektem Středočeského kraje. Vzhledem k tomu, jaké miliony se zde již proinvestovaly se dá očekávat, že bude snahou inline areál otevřít co nejdříve, kdy to bude, však zatím nikdo neví. Je otázkou, kým vlastně bude v budoucnu tento areál využívaný. Profil stezek pro běžného rekreačního bruslaře není příliš vhodný, je zde hodně zatáček, sjezdů a výjezdů, některé mohou být i pro zkušeného bruslaře docela krkolomné. Možná využití pro kolečkové nebo v zimě klasické běžkaře bychom si dokázali představit lépe, nebo na šlapacích kárách… Čas ukáže. Stále máme pocit, že se to celé dalo vymyslet mnohem lépe, vhodněji pro potřeby inline bruslařů. Pokud se říká, že kilometr 2 m široké asfaltové cyklostezky stojí cca 2 miliony Kč je opravdu velká škoda, že se místo tohoto monumentálního areálu nevybudovalo 40 kilometrů stezek po okolí – tím spíš, když ve zdejším regionu, který býval vojenským prostorem je spletitá síť i zpevněných asfaltových silniček, kde by stačil jen zarovnat povrch a natáhnout nový asfalt…. Většina pozemků zde patří VLS nebo Pozemkovému fondu a tak by to nemusel být problém. Nakonec i obdivovaný Fläming Skate býval vojenským prostorem, paralela je zde tedy nasnadě.Chystáte-li se tedy na brusle do lesů kolem Ralska, doporučujeme vám zatím raději jiné zdejší stezky – například poblíž Kuřívod nebo Ploužnice či v Hamru na Jezeře. Všechny stezky naleznete v naší mapové aplikaci (inline trasy a stezky pro PC, inline trasy a stezky pro mobilní zařízení).

Na závěr znovu upozorňujeme, že areál zatím nebyl oficiálně pro veřejnost otevřený a do areálu je zákaz vstupu. Proniknete-li tam, tak jen na vlastní nebezpečí:-)

Držme tedy všichni palce, ať se podaří areál dokončit v co nejkratší době. Snad si za rok na tomto místě budete moci přečíst o tom, jak se v bývalém vojenském městečku na Vrchbělé již prohání rodiny s dětmi a tráví zde nejedno víkendové odpoledne.

Máte nějakou oblíbenou trasu a nebo cestujete po republice po různých stezkách? Napište nám o tom pár řádků a pošlete fotografie. Vaše články rádi zveřejníme zde na titulní straně webu nabruslich.cz a náležitě zpropagujeme i na facebooku:-) Pomozte nám tvořit obsah vašeho oblíbeného webu. Pište na info@nabruslich.cz.

Nová mobilní verze webu na adrese m.nabruslich.cz!

Podpořte náš web likem na facebooku a získávejte pravidelně čerstvé informace z inline stezek, inline akcí v regionech, komentujte, sdílejte:-) Stačí kliknout dole "To se mi líbí"1 I 2015-05-27 19:46:31

Mapa Inline trasy

Inline park Bezděz - Okruh A (2.96 km)

Inline Park Bezděz - nový areál poblíž města Bělá pod Bezdězem. V dubnu 2013 zatím areál nebyl oficiálně otevřený! Dokončení je plánováno v průběhu roku 2013 (dle projektu 04/2013). Toto je mapka kratšího okruhu A. Více info v článku.

Vložil: (jiripazout) I vytvořeno: 14.04.2013 zobrazeno: 16570 x od 8.8.2013 nebo od data vložení
Navigovat do bodu: A
Navigovat do bodu: B


Články související s touto trasou:
Inline park Bezděz v roce 2015
Další komentáře k trase se mohou nacházet ve výše uvedeném článku o této trase
(c) nabruslich.cz - Kopírování obsahu této stránky bez svolení jejího autora je porušením autorských práv.